Przesadzanie roślin – jak przesadzać oraz jaka ziemia do roślin jest najlepsza

Przesadzanie roślin – jak przesadzać oraz jaka ziemia do roślin jest najlepsza

Zbliża się wiosna, czyli idealny czas na roślinne porządki, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących przesadzania, dobierania odpowiedniej doniczki i podłoża. Kiedy przesadzać rośliny?           …

Data wpisu
KategoriaPielęgnacja roślin
Udostępnij

Zbliża się wiosna, czyli idealny czas na roślinne porządki, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących przesadzania, dobierania odpowiedniej doniczki i podłoża.

Kiedy przesadzać rośliny?              

Na początek parę uniwersalnych porad:

  • Młode rośliny, które co roku potrzebują rozmiar większej doniczki, zwykle przesadzamy od końca marca do połowy kwietnia, ponieważ dzień jest wtedy długi, co sprzyja prawidłowemu wzrostowi roślin.
  • Przesadzamy wszystkie rośliny, których korzenie są mocno przerośnięte i wychodzą przez dziurki na dnie doniczki.
  • Niezależnie od pory roku, musimy przesadzić roślinę, która jest chora, marnieje.

Rośliny należy przesadzać również po zakupie. Dlaczego? przeczytasz tutaj.

Osłonka czy doniczka?

Rośliny przesadzamy wyłącznie do doniczek. Różnią się one od osłonek tym, że posiadają minimum jeden otwór w dnie, zapewniają roślinom lepszy drenaż i wentylację oraz odpływ nadmiaru wody z korzeni, co zmniejsza ryzyko przelania rośliny. Osłonki pełnią jedynie funkcje dekoracyjne i mają lite dna.
Warto pamiętać, że rośliny przesadzamy do doniczek o adekwatnej wielkości, najczęściej rozmiar większych, nie za dużych, ponieważ wilgoć będzie się utrzymywała w nich zbyt długo, a to może to spowodować gnicie korzeni.

Jak dobrać odpowiednie podłoże?

Mamy dla Was rozwiązanie tego odwiecznego problemu – specjalnie przygotowane podłoża dla Waszych roślin, zapewniające idealne proporcje wysokiej jakości składników, które świetnie ze sobą współgrają i gwarantują zadowolenie wszystkich zielonych podopiecznych.
Tutaj znajdziecie różne akcesoria oraz mieszanki ziemi do przesadzania. (kliknij)

Wskazówka:
Świeżo przesadzone rośliny należy podlewać oszczędnie, a w razie utrzymywania się wilgoci w doniczce, rozluźnić podłoże za pomocą patyczka. Nie nawozimy ich przez co najmniej 3-4 tygodnie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przesadzaniu obejrzyj nasz wideo poradnik:

  • Brak produktów w koszyku :(

Informacje o dostawie

Dostawa na terenie Wrocławia
Do 7 km (Strefa 1): 10 zł
7 - 11 km (Strefa 2): 13 zł
11 - 15 km (Strefa 3): 16 zł
Powyżej 15 km (Strefa 4): 20 zł
Darmowa dostawa od 200 zł
Zamówienia dostarczamy od poniedziałku do piątku między 16.00 a 20.00. Zamówienia złożone do godziny 14.00 dostarczamy najczęściej jeszcze tego samego dnia w obrębie Wrocławia. Odbiór osobisty w sklepie: zamówienia złożone w dni robocze do godz. 14.00, powinny być do odbioru tego samego dnia po godzinie 18.00. Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru. Sklep otwarty jest w godzinach: pon - pt 10.30 - 19.00 sob 10.30 - 15.30 Obsługa telefoniczna sklepu internetowego: pon - pt 9.00 - 17.00
Dostawa na terenie Polski
Min. wartość zamówienia: 1 zł
Koszt dostawy: 20 zł
Zamówienia wysyłamy kurierem od poniedziałku do środy (żeby nigdzie nie utknęło na weekend!). Czas realizacji zamówień: od 1 do 5 dni roboczych (standardowo to 1-2 dni robocze). Wysyłamy wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli się zmienią - nie wykluczamy wydłużenia czasu realizacji. Zobacz też jak bezpiecznie pakujemy rośliny do wysyłki ZAMAWIASZ NA PREZENT? Poinformuj nas o tym w uwagach do zamówienia! :) Mamy autorskie pocztówki z ilustracją "Wszystkiego roślinnie najlepszego", na której możemy przepisać Twoje życzenia 🎁