Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% rabatu od 250 zł

Jak pakujemy rośliny do wysyłki na całą Polskę?

Często spotykamy się z opiniami, że obawiacie się kupować rośliny przez internet. Gdy opowiadamy niektórym znajomym, czym się zajmujemy, są nawet zdziwieni że wysyłka roślin jest w ogóle możliwa.

Nic dziwnego! Jest to żywy organizm, którego każdy listek jest na wagę złota, dlatego wysyłka nie wydaje się być oczywista. Jednak są i na to sposoby. Poświęciliśmy wiele, wiele godzin na przetestowanie różnych materiałów, a także firm kurierskich, by w końcu opanować sztukę bezproblemowej wysyłki roślin.

Abyście czuli się spokojnie, składając u nas zamówienie, wygląda to następująco:

Krok 1

Na początku każdą roślinę przed wysyłką dokładnie oglądamy i starannie selekcjonujemy dla Ciebie najlepsze egzemplarze. Rośliny pochodzą od renomowanych ogrodników z Holandii, Danii czy Belgii. Nasz zespół roślinnych specjalistów spędza wiele godzin każdego tygodnia, by dbać o ich fantastyczną kondycję. Na zdjęciach zawsze znajdują się aktualne okazy, które każdego tygodnia aktualizujemy.

Krok 2

Doniczkę rośliny dokładnie zabezpieczamy folią, aby zapobiec wysypywaniu się ziemi w podróży. Wiemy, jaką niedogodnością jest rozsypująca się ziemia w trakcie otwierania kartonu. Naszą misją jest pakować czysto, ekologicznie i schludnie.

Krok 3

Całą roślinę z liśćmi zabezpieczamy delikatnym papierem, a następnie ubieramy w kartonowy rulon ze sztywnej tektury, dzięki czemu nie ulegną one zgnieceniu w przypadku ściśnięcia kartonu. Po otwarciu liście w ciągu kilku godzin prostują się i wracają do swojej naturalnej pozycji.

Krok 4

Przygotowane w bezpieczny sposób rośliny instalujemy w kartonie. Doniczki dodatkowo przyklejamy, by nie ruszały się w kartonie, a wolną przestrzeń wypełniamy ekologicznymi materiałami. W taki sposób roślinka będzie stabilna, podwójnie i szczelnie zabezpieczona przed poruszaniem się w kartonie.

Krok 5

W okresie zimowym, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni, do każdej paczki wkładamy specjalny wkład ocieplający, który generuje ciepło do 40 godzin. Dodatkowo stosujemy otuliny o właściwościach termicznych, które trzymają temperaturę w paczce. To pozwala roślinie na bezpieczną podróż nawet w tym zimnym okresie!

Roślina Roślina
Zapakowana w ten sposób przesyłka rusza w szybką trasę do Waszych domków.

Przesyłki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby zminimalizować stres rośliny i nie dopuścić utknięciu paczki przez weekend na sortowni.

Ponad 98% naszych paczek dociera do Was już następnego dnia po nadaniu!

Do każdej paczki dołączamy naszą autorską pocztówkę, którą możecie sobie zawiesić lub też napisać na niej życzenia i komuś podarować.

A teraz zobacz najnowsze rośliny, jakie wkrótce mogą pojawić się w Twoim domu: