Popularne rośliny domowe bezpieczne dla zwierząt

Popularne rośliny domowe bezpieczne dla zwierząt

Niektórzy miłośnicy roślin uwielbiają otaczać opieką nie tylko zielonych podopiecznych, ale i tych czworonożnych. Dom pełen roślin i zwierzaków to dla wielu osób spełnienie marzeń. Niestety, takie połączenie nie zawsze…

Data wpisu
KategoriaPielęgnacja roślin
Udostępnij

Niektórzy miłośnicy roślin uwielbiają otaczać opieką nie tylko zielonych podopiecznych, ale i tych czworonożnych. Dom pełen roślin i zwierzaków to dla wielu osób spełnienie marzeń. Niestety, takie połączenie nie zawsze jest dobre. Wiele roślin może zaszkodzić zwierzętom. Oczywiście nie samą obecnością! Często zdarza się, że czworonogi w błogiej nieświadomości podgryzają soczyście zielone liście, które mogą powodować zatrucia. Dlatego warto wiedzieć, które rośliny są dla nich toksyczne!

Jak rozpoznać, które rośliny są szkodliwe dla zwierząt?

monstera

Przykładem szkodliwych roślin mogą być choćby popularne, pochodzące z tropików alokazje i monstery, ale też epipremnum i philodendrony. Trujące są również popularne draceny, zamiokulkasy i pozornie bezpieczna lawenda. Zdecydowanie należy unikać poinsecji, skrzydłokwiatów, aglaonem i dieffenbachii, które są silnie toksyczne dla zwierząt.

Robiąc zakupy na naszej stronie, bez trudu odróżnicie rośliny groźne dla czworonogów od tych całkowicie dla nich nieszkodliwych. Wystarczy, że wybierzecie odpowiedni filtr, a Waszym oczom ukaże się całe mnóstwo gatunków roślin doniczkowych bezpiecznych dla zwierząt. Każdy roślinny egzemplarz dostępny w naszym sklepie oznaczony jest odpowiednią kategorią, aby ułatwić zakupy właścicielom psów, kotów i innych futrzaków (i nie tylko!).

Które rośliny są bezpieczne dla zwierząt domowych?

bananowiec

Przygotowaliśmy listę roślin, które będą pięknym i jednocześnie bezpiecznym towarzystwem dla zwierząt. Właściciele kotów wiedzą, jak bardzo ich podopieczni uwielbiają podgryzać rośliny trawiaste, które pomagają im oczyścić żołądek z połkniętej sierści. Warto zapewnić im dostęp do bezpiecznych dla nich roślin, aby przypadkowo nie zainteresowały się takimi, które mogłyby im zaszkodzić. Dla mruczków idealne będą zielistki, papirusy, czy bambusy. Do pogryzania idealnie nadają się też chamedory i noliny. Przed pieskami możemy łatwiej schować trujące rośliny, niż przed zwiedzającymi wszystkie półki i parapety kotami. Jednak te ciekawe świata czworonogi również mogą podgryzać zieleń w zasięgu ich wzroku. Ze spokojnym sumieniem możemy umieścić w naszych mieszkaniach kolorowe calathee, maranty, ciekawe odmiany peperomii, czy oczyszczające powietrze paprocie. Do bezpiecznych gatunków należą również egzotyczne ananasy, aspidistry, bananowce i rozłożyste palmy areki. W domowej dżungli bezpiecznej dla zwierząt nie może zabraknąć miejsca dla eleganckiej facji, malutkiej fittonii oraz uroczych pilei. Sukulenty z grupy gruboszowatych, echeveria, żywe kamienie i haworsja nie są toksyczne dla zwierząt. Aby sprawdzić całą listę roślin bezpiecznych dla zwierząt, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową.

Pogodzenie miłości do roślin z miłością do pupili jest możliwe!

rośliny-bezpieczne-dla-zwierząt

Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jeżeli wykonujemy chemiczny oprysk lub nabłyszczamy liście, musimy to robić z daleka od zwierząt, a spryskane rośliny postawić poza zasięgiem zwierząt. Rośliny posiadające kolce, igły i ciernie powinniśmy trzymać w miejscach niedostępnych, aby nasze pupile nie były narażone na skaleczenie. Ostatnią rzeczą, jaką musimy mieć na uwadze jest to, aby nasze czworonogi nie zjadały roślin w nadmiarze, ponieważ w takim wypadku nawet te bezpieczne, mogą im zaszkodzić.

 

Photo by Jamie Street on Unsplash.
  • Brak produktów w koszyku :(

Informacje o dostawie

Dostawa na terenie Wrocławia
Do 7 km (Strefa 1): 10 zł
7 - 11 km (Strefa 2): 15 zł
11 - 15 km (Strefa 3): 20 zł
Powyżej 15 km (Strefa 4): 25 zł
Darmowa dostawa w strefie 1 i 2: dla zamówień powyżej 200 zł
Zamówienia dowozimy od poniedziałku do piątku między 16.00 a 20.00.

Zamówienia złożone do godziny 14.00 dostarczamy najczęściej jeszcze tego samego dnia w obrębie Wrocławia.

Przed wyjazdem kierowcy wysyłany jest automatyczny SMS z informacją o planowanym doręczeniu. Prosimy o telefon w przypadku braku możliwości odebrania zamówienia celem ustalenia nowego terminu.

Odbiór osobisty w sklepie we Wrocławiu: zamówienia złożone w dni robocze do godz. 13.00, powinny być do odbioru tego samego dnia po godzinie 18.00.
Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru oraz odbiór zamówienia w ciągu 48h od otrzymania informacji.

Sklep z roślinami we Wrocławiu otwarty jest w godzinach:
poniedziałek - piątek: 10.30 - 19.00
sobota 10.30 - 15.30

Obsługa telefoniczna sklepu internetowego:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
Odbiór osobisty w Krakowie
4,99 zł
Odbiór osobisty w sklepie w Krakowie - zamówienia będą możliwe do odbioru dwa razy w tygodniu.

Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru oraz odbiór zamówienia w ciągu 48h od otrzymania informacji.

Sklep z roślinami w Krakowie na ul. Lea 62 otwarty jest w godzinach:
poniedziałek - piątek: 10.30 - 19.00
sobota 10.30 - 15.30

Dostawa na terenie Polski
Koszt dostawy: 20 zł
Zamówienia z roślinami wysyłamy kurierem od poniedziałku do czwartku
(żeby nigdzie nie utknęło na weekend!). Nie dotyczy to przesyłek bez roślin.

Aktualny czas realizacji zamówień: od 3 do 5 dni roboczych.

Gwarancja jakości: ponad 99% naszych paczek jest dostarczanych w idealnym stanie następnego dnia po nadaniu.

Informacje dodatkowe:
- Koszt dostawy może być wyższy w przypadku gigantów lub roślin kolekcjonerskich, które wymagają większej ilości czasu na staranne zapakowanie.
- Wysyłka kurierska roślin odbywa się wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli temperatura dramatycznie spadnie - dla bezpieczeństwa roślin nie wykluczamy wydłużenia czasu realizacji.
- W okresie zimowym do paczek dołączamy wkłady ocieplające (heatpacki), specjalne otuliny oraz inne zabezpieczenia przed zimnem. Zobacz jak bezpiecznie pakujemy rośliny do wysyłki.

Zamawiasz na prezent?
Dodaj naszą autorską pocztówkę "Wszystkiego roślinnie najlepszego", na której przepiszemy Twoje życzenia, które przekażesz w uwagach do zamówienia.
Dostawa za granicę
Czechy: 90 zł
Słowacja: 90 zł
Niemcy: 90 zł
Zamówienia za granicę Polski wysyłamy wyłącznie w poniedziałki.

Wszelki szczegóły ustalane są indywidualnie. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie.

Paczki są odpowiednio zabezpieczane, by mogły bezpiecznie spędzić parę dni w drodze. Wysyłamy wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych.