Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Zapisz się do Plantlettera i odbierz 15 zł zniżki 🎁

Wróć Wróć
Wstecz

Popularne rośliny domowe bezpieczne dla zwierząt

Niektórzy miłośnicy roślin uwielbiają otaczać opieką nie tylko zielonych podopiecznych, ale i tych czworonożnych. Dom pełen roślin i zwierzaków to dla wielu osób spełnienie marzeń. Niestety, takie połączenie nie zawsze jest dobre. Wiele roślin może zaszkodzić zwierzętom. Oczywiście nie samą obecnością! Często zdarza się, że czworonogi w błogiej nieświadomości podgryzają soczyście zielone liście, które mogą […]

Rudy kot wąchający roślinę domową

Niektórzy miłośnicy roślin uwielbiają otaczać opieką nie tylko zielonych podopiecznych, ale i tych czworonożnych. Dom pełen roślin i zwierzaków to dla wielu osób spełnienie marzeń. Niestety, takie połączenie nie zawsze jest dobre. Wiele roślin może zaszkodzić zwierzętom. Oczywiście nie samą obecnością! Często zdarza się, że czworonogi w błogiej nieświadomości podgryzają soczyście zielone liście, które mogą powodować zatrucia. Dlatego warto wiedzieć, które rośliny są dla nich toksyczne!

Jak rozpoznać, które rośliny są szkodliwe dla zwierząt?

monstera

Przykładem szkodliwych roślin mogą być choćby popularne, pochodzące z tropików alokazje i monstery, ale też epipremnum i philodendrony. Trujące są również popularne draceny, zamiokulkasy i pozornie bezpieczna lawenda. Zdecydowanie należy unikać poinsecji, skrzydłokwiatów, aglaonem i dieffenbachii, które są silnie toksyczne dla zwierząt.

Robiąc zakupy na naszej stronie, bez trudu odróżnicie rośliny groźne dla czworonogów od tych całkowicie dla nich nieszkodliwych. Wystarczy, że wybierzecie odpowiedni filtr, a Waszym oczom ukaże się całe mnóstwo gatunków roślin doniczkowych bezpiecznych dla zwierząt. Każdy roślinny egzemplarz dostępny w naszym sklepie oznaczony jest odpowiednią kategorią, aby ułatwić zakupy właścicielom psów, kotów i innych futrzaków (i nie tylko!).

Które rośliny są bezpieczne dla zwierząt domowych?

bananowiec

Przygotowaliśmy listę roślin, które będą pięknym i jednocześnie bezpiecznym towarzystwem dla zwierząt. Właściciele kotów wiedzą, jak bardzo ich podopieczni uwielbiają podgryzać rośliny trawiaste, które pomagają im oczyścić żołądek z połkniętej sierści. Warto zapewnić im dostęp do bezpiecznych dla nich roślin, aby przypadkowo nie zainteresowały się takimi, które mogłyby im zaszkodzić. Dla mruczków idealne będą zielistki, papirusy, czy bambusy. Do pogryzania idealnie nadają się też chamedory i noliny. Przed pieskami możemy łatwiej schować trujące rośliny, niż przed zwiedzającymi wszystkie półki i parapety kotami. Jednak te ciekawe świata czworonogi również mogą podgryzać zieleń w zasięgu ich wzroku. Ze spokojnym sumieniem możemy umieścić w naszych mieszkaniach kolorowe calathee, maranty, ciekawe odmiany peperomii, czy oczyszczające powietrze paprocie. Do bezpiecznych gatunków należą również egzotyczne ananasy, aspidistry, bananowce i rozłożyste palmy areki. W domowej dżungli bezpiecznej dla zwierząt nie może zabraknąć miejsca dla eleganckiej facji, malutkiej fittonii oraz uroczych pilei. Sukulenty z grupy gruboszowatych, echeveria, żywe kamienie i haworsja nie są toksyczne dla zwierząt. Aby sprawdzić całą listę roślin bezpiecznych dla zwierząt, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową.

Pogodzenie miłości do roślin z miłością do pupili jest możliwe!

rośliny-bezpieczne-dla-zwierząt
Photo by Jamie Street on Unsplash.

Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jeżeli wykonujemy chemiczny oprysk lub nabłyszczamy liście, musimy to robić z daleka od zwierząt, a spryskane rośliny postawić poza zasięgiem zwierząt. Rośliny posiadające kolce, igły i ciernie powinniśmy trzymać w miejscach niedostępnych, aby nasze pupile nie były narażone na skaleczenie. Ostatnią rzeczą, jaką musimy mieć na uwadze jest to, aby nasze czworonogi nie zjadały roślin w nadmiarze, ponieważ w takim wypadku nawet te bezpieczne, mogą im zaszkodzić.