4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

O nas

Jak to się wszystko zaczęło

Słońce odbijało się od kilkumetrowych zielonych drzew w otoczeniu nienagannego trawnika. Spoglądając w górę mrużyliśmy oczy. Za nimi wznosiły się imponujące konstrukcje.

Tereny ogrodów w Sintrze, położonej zaledwie kilka kilometrów od Lizbony, zaczarowały nas błyskawicznie. Malownicze wzgórza, pokryte zielenią roślin i kwiatów, otaczają majestatyczne pałace, które przyciągają uwagę swoją architekturą i historią.

Do końca wyjazdu odbijaliśmy od siebie różne pomysły, wracając do tej rozmowy. Oboje czuliśmy, że tego dnia zakiełkowała w nas wizja wypełniająca nas radością i chęcią do działania.

Wędrując tam, czuliśmy się zagubieni w magicznym świecie. Odkrywaliśmy piękno ogrodów, tajemnicze zaułki i urocze fontanny. Urzekło nas, jak natura i architektura harmonijnie ze sobą współgrają, tworząc niepowtarzalny klimat. To tam, podziwiając wspólnie ogromną szklarnię, wypełnioną po brzegi filodendronami, olbrzymimi alokazjami czy monsterami zakiełkowało w nas marzenie, by przenieść ten magiczny świat do Polski. A dokładniej – do każdego, choćby najmniejszego mieszkania. Czuliśmy się cudownie, i chcieliśmy tym uczuciem dzielić się z każdym, kto szuka w swoim otoczeniu ukojenia.

-A co, gdyby każdy mógł w swoim mieszkaniu mieć taką małą szklarnię? – powiedziałem do Karoliny. Popatrzyła na mnie, a na jej twarzy zarysowało się zaciekawienie, które zastąpił po chwili szeroki uśmiech.

-Ale nie taką szklaną? – zaśmiała się.

Chwilę po powrocie do Wrocławia zarejestrowaliśmy domenę. Pół roku później, po miesiącach wypełnionych mieszanką intensywnych emocji i ciężkiej pracy, otworzyliśmy drzwi do naszego skromnego lokalu przy ul. Stysia 39 i przywitaliśmy pierwszych klientów oraz przyjaciół.

Tak powstała Mała Szklarnia, nasz sklep z roślinami.

Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym będziemy chcieli sami spędzać czas.

Miejsca, które nas koi, którego estetyka urzeka nas od samego wejścia, dzięki różnorodności oraz wyjątkowości roślin. Szybko okazało się, że nastrój udziela się każdemu odwiedzającemu, czyli Wam. Poczuliśmy, że jeszcze więcej radości daje nam moment, gdy nas odwiedzacie i widzimy Wasz zachwyt. Później, gdy zaczęliśmy dowozić osobiście rośliny we Wrocławiu, niejednokrotnie witały nas dosłownie okrzyki zachwytu i zadowolenia, gdy zbliżaliśmy się do drzwi. Ciężko to zapomnieć. To bardzo motywujące uczucie.

sklep z roślinami regał pełen roślin

Trzy sklepy stacjonarne oraz wysyłka roślin online na całą Polskę 

Obecnie spotkacie nas w dwóch placówkach stacjonarnych – we Wrocławiu przy ul. Stysia 39, a także w Krakowie, przy ul. Lea 62.

Czwartą placówką jest nasze 300-metrowe centrum dowodzenia, z którego posyłamy do Was z czułością bezpiecznie owinięte rośliny na całą Polskę. Tam również wymyślamy dla Was artykuły o pielęgnacji roślin, filmy i rolki jak odpowiednio wybrać rośliny do własnego mieszkania, tworzymy webinary oraz starannie pielęgnujemy wszystkie nasze okazy, by zdrowe trafiły do nowego domu. Zawsze pragnęliśmy, byście nie tylko mieli wspaniałe rośliny, ale również wiedzieli, jak o nie dbać, jak je pielęgnować i jak sprawić, by rosły zdrowo i pięknie.

Przez ostatnie 3 lata naszej działalności, dostarczyliśmy do Waszych mieszkań niemal 100 000 roślin, a nasze publikacje były oglądane miliony razy!

Robimy wszystko, by z nami móc zarówno rozpocząć swoją roślinną przygodę od pierwszych okazów, jak i rozwinąć swoje egzotyczne kolekcje (niektórzy nasi klienci mają w domu setki roślin!).

Zapraszamy do świata Małej Szklarni – miejsca pełnego pasji, radości i piękna natury. Znajdziesz u nas setki roślin do wyboru, porady dotyczące ich pielęgnacji, a także inspiracje do aranżacji wnętrz z roślinami.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej Małej Szklarni, Twój dom stanie się jeszcze bardziej przytulnym miejscem, w którym poczujesz cudowne ukojenie.

Do zobaczenia w Małej Szklarni!