Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% rabatu od 250 zł

Wróć Wróć
Wstecz

Aranżacja roślin w biurowcu Globis – realizacja projektu (case study)

W październiku zgłosiła się do nas firma obsługująca biurowiec Globis w centrum Wrocławia celem aranżacji roślin w odremontowanej recepcji.

W październiku zgłosiła się do nas firma Reesco celem aranżacji roślin w odremontowanej recepcji Centrum Biurowego Globis z ramienia GTC.

Dostępne były rzuty architektoniczne oraz wizualizacje, gdzie powinny się znajdować rośliny oraz jakiego typu – pod kątem wielkości liści czy gęstości sadzonek.

Naszym zadaniem było odpowiednio przeanalizować:

  • Docelowe stanowisko roślin oraz ilość światła jaka tam dociera
  • Ustalić z której strony i w jakich godzinach świeci słońce
  • Zwrócić uwagę na użytkowość przestrzeni

Zwracamy uwagę również na takie czynniki, jak to jaka panuje temperatura, gdzie jest nawiew klimatyzacji czy gdzie znajduje się ogrzewanie pomieszczenia, by zapobiec ewentualnym szkodom.

Oto finalny efekt naszej pracy:

W realizacji zadbaliśmy o następujące etapy:

  • Przygotowanie propozycji roślinnej na kilkadziesiąt roślin zgodnej z projektem oraz wizualizacjami.
  • Zamówienie oraz dostarczenie roślin, a także dopasowanych donic.
  • Przeprowadzenie aranżacji na miejscu z przesadzeniem roślin do dedykowanych mieszanek ziemi, które wzmocnią ich zdrowy wzrost

W projekcie znalazły się przede wszystkim rośliny-giganty. Przez kilka tygodni omawialiśmy założenia oraz poszukiwaliśmy odpowiednich okazów u zaprzyjaźnionych ogrodników. Finalnie skompletowaliśmy niesamowite rośliny: 2-metrowe i pięknie kwitnące strelicje królewskie czy strelicje białe mierzące nawet ponad 320 cm!

Rośliny miały być dostosowane do warunków biurowych – być łatwe w pielęgnacji oraz dopasowane do warunków w recepcji.

Szereg donic miał znajdować się pod oknem, dlatego posadziliśmy tam w kompozycji: strelicje białe (strelitzia nicolai), strelicje królewską (strelitzia reginae) oraz palmy areka (dypsis lutescens).

Sporym wyzwaniem było przewiezienie do budynku roślin o takich gabarytach (niektóre rośliny mierzyły ponad 3-metry), lecz nasz zwinny zespół poradził sobie z tym koncertowo.

Po realizacji nasadzenia, przez kilka tygodni obserwujemy proces adaptacji w nowym budynku. Przesyłamy nasze rekomendacje oraz obserwacje, na co zwrócić uwagę, by roślinom było lepiej.

W tym przypadku, kontynuujemy współpracę przy cyklicznej usłudze pielęgnacji roślin.

Na każdej wizycie robimy gruntowny przegląd wszystkich sadzonek, obserwujemy je pod kątem bytowania szkodników lub zaczątków chorób, czyścimy liście, podlewamy oraz nawozimy zgodnie z potrzebami. W przypadku infekcji, podejmujemy skuteczną walkę stosując odpowiednie preparaty i natryski, tak by doprowadzić rośliny do zdrowia.

Jeśli chcesz, by i Twoje biuro było podziwiane za pięknie dobraną roślinność oraz podnosiło komfort pracy, chętnie Cię w tym wspomożemy.

Zajmiemy się kompleksowo obsługą od dobrania odpowiednich gatunków, po ich utrzymanie na co dzień!

Skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń lub napisz nam maila, by uzgodnić szczegóły.