Niezniszczalne rośliny doniczkowe do biura – co wybrać?

Niezniszczalne rośliny doniczkowe do biura – co wybrać?

Obecność roślin w biurach ma wiele zalet. Są one ciekawą ozdobą wnętrza, a także pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników. Ta piękna i naturalna dekoracja przestrzeni biurowej ma jednak swoje wymagania.…

Data wpisu
KategoriaRośliny do biura
Udostępnij

Obecność roślin w biurach ma wiele zalet. Są one ciekawą ozdobą wnętrza, a także pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników. Ta piękna i naturalna dekoracja przestrzeni biurowej ma jednak swoje wymagania. Z artykułu dowiesz się, które niezniszczalne rośliny idealnie nadadzą się do biura. Poznasz najczęstsze powody zamierania roślin w biurach. Zdradzimy także, jak dbać o rośliny biurowe, aby pięknie i zdrowo rosły. 

Zalety posiadania roślin w biurze

Rośliny doniczkowe pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników, tworząc przyjazne środowisko pracy. Rośliny do biura zwiększają efektywność pracy, poprawiają koncentrację, dodają energii i wspomagają kreatywność. Ich obecność pozwala się wyciszyć, zrelaksować i oderwać wzrok od ekranu. Dodatkowo rośliny produkują tlen, oczyszczają powietrze, pochłaniają szkodliwe substancje oraz zmniejszają promieniowanie urządzeń elektronicznych.

Dlaczego rośliny w biurach marnieją?

Rośliny w biurach przynoszą wiele korzyści, jednak nie wszystkie gatunki nadadzą się do tego typu wnętrz. Jakie rośliny do biura wybrać, a których gatunków unikać? Wrażliwe na warunki środowiskowe i bardziej wymagające odmiany nie sprawdzą się w biurach, w których pracownicy nie będą mieli możliwości poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Zdarza się, że rośliny biurowe są zaniedbywane, przez co z czasem tracą swój urok i piękny wygląd. Zamieranie roślin najczęściej spowodowane jest nieodpowiednią pielęgnacją, między innymi nieregularnym podlewaniem, które z łatwością może doprowadzić do przelania lub przesuszenia. Problemem może być również zły dobór stanowiska, słabe oświetlenie, zbyt suche powietrze, czy nieodpowiednie podłoże. 

Jakie rośliny do biura wybrać?

Wybierając rośliny do biura, powinno się mieć na uwadze warunki panujące w biurze oraz wymagania środowiskowe poszczególnych gatunków. Warto wybrać gatunki mało wymagające i łatwe w uprawie. Oferujemy kompleksową pomoc roślinnej aranżacji biura. Jeżeli potrzebujesz roślinnych konsultacji, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać odpowiednie gatunki roślin do konkretnych miejsc w biurze, uwzględniając ich potrzeby i wymagania. Dobieramy również ozdobne osłonki i donice, a rośliny przesadzamy do specjalistycznych mieszanek dostosowanych do ich potrzeb.

Niezniszczalne rośliny do biura

Odporne i mało wymagające roślin do biura, które jednocześnie będą się ładnie prezentować? To możliwe! Przyjrzyj się oferowanym przez nas niezniszczalnym roślinom do biura, którym niestraszne słabe oświetlenie, okresowe przesuszenie, czy suche powietrze. Nie potrzebują one skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, częstego podlewania i nawożenia. Wystarczy zapewnić im odpowiednie stanowisko, podłoże i oszczędne podlewanie, aby przez długi czas cieszyły pięknym wyglądem. aspidistra-wyniosla-elatiorPrzy słabym oświetleniu ładnie będzie rosła bardzo wytrzymała aspidistra wyniosła. Nie zaszkodzi jej krótkotrwały brak wody i słońca. Stąd potoczna nazwa tej rośliny – żelazny liść. Elegancji dodają jej długie, lancetowate, ostro zakończone liście o ciemnozielonej barwie, osadzone na długich ogonkach. zamioculcas-zamiifolia-zenziZa stanowisko bez silnego nasłonecznienia będzie wdzięczny również elegancki zamioculcas występujący w różnych odmianach i rozmiarach. Jest on jedną z wytrzymalszych roślin doniczkowych. Proste pędy z twardymi liśćmi odporne są na zapomnienie, ciemność i brak wody! Zamioculcas zamiifolia lubi warunki, których nie lubią inne rośliny, więc tam, gdzie nic nie przeżywa – on powinien dać radę. Może osiągnąć nawet 1,50 metra wysokości, a jego ozdobne liście dodadzą każdemu pomieszczeniu klasy. sansevieria-moonshineDo niezniszczalnych roślin możemy zaliczyć wiele odmian różnorodnych sansevierii, które ładnie będą się prezentowały zarówno jako dekoracja biurka, czy duże, wolnostojące rośliny. Są to nieśmiertelne rośliny, które rosną na przekór wszystkim i wszystkiemu. Wystarczy od czasu do czasu sobie o nich przypomnieć i uraczyć odrobiną wody. Sansevierie świetnie odnajdą się w miejscach z bezpośrednim nasłonecznieniem, jak i w takich, gdzie panuje cień. Niezniszczalne rośliny do biura hoya australis na drabinceMało wymagającymi i łatwymi w uprawie roślinami są również hoye, przykładowo urocza hoya kerrii w kształcie serca, czy hoya australis o błyszczących, soczyście zielonych liściach. Zachwycające draceny nadadzą przestrzeniom biurowym egzotycznego klimatu. Na stanowiskach o wysokim nasłonecznieniu odnajdą się dostojne strelicje o pięknych, rozłożystych liściach.Rośliny do biura strelicja biala strelitzia nikolai

Sprawdź również 5 roślinnych faktów, o których musisz wiedzieć.

Photo by Olena Sergienko on Unsplash.
  • Brak produktów w koszyku :(

Informacje o dostawie

Dostawa na terenie Wrocławia
Do 7 km (Strefa 1): 10 zł
7 - 11 km (Strefa 2): 15 zł
11 - 15 km (Strefa 3): 20 zł
Powyżej 15 km (Strefa 4): 25 zł
Darmowa dostawa w strefie 1 i 2: dla zamówień powyżej 200 zł
Zamówienia dowozimy od poniedziałku do piątku między 16.00 a 20.00.

Zamówienia złożone do godziny 14.00 dostarczamy najczęściej jeszcze tego samego dnia w obrębie Wrocławia.

Przed wyjazdem kierowcy wysyłany jest automatyczny SMS z informacją o planowanym doręczeniu. Prosimy o telefon w przypadku braku możliwości odebrania zamówienia celem ustalenia nowego terminu.

Odbiór osobisty w sklepie we Wrocławiu: zamówienia złożone w dni robocze do godz. 13.00, powinny być do odbioru tego samego dnia po godzinie 18.00.
Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru oraz odbiór zamówienia w ciągu 48h od otrzymania informacji.

Sklep z roślinami we Wrocławiu otwarty jest w godzinach:
poniedziałek - piątek: 10.30 - 19.00
sobota 10.30 - 15.30

Obsługa telefoniczna sklepu internetowego:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
Odbiór osobisty w Krakowie
4,99 zł
Odbiór osobisty w sklepie w Krakowie - zamówienia będą możliwe do odbioru dwa razy w tygodniu.

Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru oraz odbiór zamówienia w ciągu 48h od otrzymania informacji.

Sklep z roślinami w Krakowie na ul. Lea 62 otwarty jest w godzinach:
poniedziałek - piątek: 10.30 - 19.00
sobota 10.30 - 15.30

Dostawa na terenie Polski
Koszt dostawy: 20 zł
Zamówienia z roślinami wysyłamy kurierem od poniedziałku do czwartku
(żeby nigdzie nie utknęło na weekend!). Nie dotyczy to przesyłek bez roślin.

Aktualny czas realizacji zamówień: od 1 do 3 dni roboczych.

Gwarancja jakości: ponad 99% naszych paczek jest dostarczanych w idealnym stanie następnego dnia po nadaniu.

Informacje dodatkowe:
- Koszt dostawy może być wyższy w przypadku gigantów lub roślin kolekcjonerskich, które wymagają większej ilości czasu na staranne zapakowanie.
- Wysyłka kurierska roślin odbywa się wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli temperatura dramatycznie spadnie - dla bezpieczeństwa roślin nie wykluczamy wydłużenia czasu realizacji.
- W okresie zimowym do paczek dołączamy wkłady ocieplające (heatpacki), specjalne otuliny oraz inne zabezpieczenia przed zimnem. Zobacz jak bezpiecznie pakujemy rośliny do wysyłki.

Zamawiasz na prezent?
Dodaj naszą autorską pocztówkę "Wszystkiego roślinnie najlepszego", na której przepiszemy Twoje życzenia, które przekażesz w uwagach do zamówienia.
Dostawa za granicę
Czechy: 90 zł
Słowacja: 90 zł
Niemcy: 90 zł
Zamówienia za granicę Polski wysyłamy wyłącznie w poniedziałki.

Wszelki szczegóły ustalane są indywidualnie. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie.

Paczki są odpowiednio zabezpieczane, by mogły bezpiecznie spędzić parę dni w drodze. Wysyłamy wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych.