4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

Epipremnum złociste
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi w miarę wilgotno, dlatego podlewaj gdy wierzchnie 2 - 3 cm podłoża będą przeschnięte. Jeśli stoi w miejscu bardzo jasnym, podlewaj ją przykładowo raz na około 5-7 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

-Starsze pędy mają tendencję do pozbywania się liści. Można je przyciąć i ukorzenić w celu rozmnożenia rośliny. -Jeśli ziemia będzie przesuszona, liście epipremnum brązowieją i zasychają, jeżeli zaś przelana – żółkną i opadają.

Ciekawostki

W ojczyźnie pochodzenia rośnie jako liana, przyczepiając się do drzew za pomocą korzeni czepnych. To wiecznie-zielone pnącze osiąga nawet powyżej 5 m długości (w dogodnych warunkach nawet do 10 m), a roczne przyrosty – 0,5 m.