W naturalnym środowisku roślina przyzwyczajona jest do jasnych i ciepłych stanowisk, dobrze nasłonecznionych, więc takie też warunki należy zapewnić jej w nowym domu. Echewerie lubią bezpośrednie nasłonecznienie, ich liście są ładnie wybarwione tylko na takich stanowiskach. Latem można je trzymać na tarasie lub balkonie, dobrze czuje się na skalniaku, nie znosi jednak spadków temperatury.
Roślina nie musi mieć zbyt wilgotnej gleby, dlatego podlewaj gdy ziemia jest całkowicie wysuszona (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 20 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby. Zimą nie podlewamy prawie wcale.
Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.
Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Nie przelewaj jej, a na pewno da Ci wiele radości!
Osłabianie i podgniwanie rośliny – przyczyną jest zbyt obfite nawadnianie Utrata koloru związana jest z niedostatecznym nasłonecznieniem. Wyciąganie się rośliny, osłabienie i utrata zwartego pokroju, to reakcja na zbyt małą ilość światła. Marszczące się liście oznaczają niedobór wody.
Roślina będzie doskonałym akcentem kolorystycznym w domowych kompozycjach, jest odporna na suszę, znana jest z charakterystycznego kształtu rozety i mięsistych liści magazynujących wodę.