Ufacie nam! 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% zniżki od 250 zł

Aloes
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Roślina nie musi mieć zbyt wilgotnej gleby, dlatego podlewaj gdy ziemia jest całkowicie wysuszona (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 20 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Pomarszczone liście rośliny oznaczają, że roślina jest odwodniona i wymaga podlania. Opadające, żółknące i brązowiejące liście dają sygnał o rozwijającej się chorobie grzybowej i możliwym gniciu korzeni, często wynika to z przelania.

Ciekawostki

Aloes wytwarza żel, który składa się w 96% z wody i zawiera 75 różnych witamin i mikroelementów. Może on być wykorzystywany przy leczeniu chorób skóry, przyspiesza gojenie ran, regenerację skóry oraz łagodzi skutki oparzenia. Na świecie istnieje około 240 odmian tej rośliny.