4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Albuca spiralis 'frizzle sizzle'
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Podlewaj okazjonalnie roślina nie musi mieć zbyt wilgotnej gleby, dlatego podlewaj gdy ziemia jest całkowicie wysuszona (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 20 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Liście mogą więdnąć, wydłużać się i tracić skręt przez brak odpowiedniej ilości światła. Roślina może okresowo tracić liście, przechodząc w stan spoczynku. W środowisku naturalnym jej okres wegetacji to pora deszczowa, kiedy rośnie i kwitnie, a podczas suszy roślina traci wszystkie liście i zasypia na parę miesięcy.

Ciekawostki

Albuca jest rośliną cebulową, uprawianą ze względu na wyjątkowy wygląd jej liści. Ta zjawiskowa roślina daje żółte kwiaty o świeżym wyglądzie i cudownym cytrynowym zapachu.