Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% rabatu od 250 zł

Strelicja (strelitzia)
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Strelicję dotykają głównie choroby grzybowe. Ich rozwój jest wynikiem zakażenia od innych roślin w mieszkaniu lub nieprawidłowej pielęgnacji. Zwłaszcza przelewanie rośliny może być dla niej niebezpieczne.

Ciekawostki

Strelicja preferuje miejsca bardzo jasne, po uprzednim przyzwyczajeniu dobrze czuje się również w tych bezpośrednio nasłonecznionych. Najlepiej rośnie jej się w wysokich, szczupłych donicach, ponieważ główny korzeń strelicji rośnie pionowo w dół. Roślinę obficie podlewamy w okresie wzrostu nie żałując nawozów – jest bardzo wygłodniała substancji odżywczych.