4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Spattebachia
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Roślina nie powinna sprawiać trudności przy odrobinie zaangażowania. Pamiętaj o jej wymaganiach, a będzie cieszyć przez długi, długi czas!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Spattebachia ma takie wymagania, jak skrzydłokwiat i dieffenbachia. Potrzebuje jasnego stanowiska o rozproszonym świetle lub półcienistego i wysokiej wilgotności powietrza. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne, dobrze zdrenowane i o odczynie lekko kwaśnym. Opadnięte, wiotkie liście oznaczają, że roślinie chce się pić. Żółknące i blaknące liście to skutek zbyt intensywnego nasłonecznienia.

Ciekawostki

Spattebachia jest nową hybrydą skrzydłokwiatu i dieffenbachii. Roślina tworzy zwarty pokrój i jest niezwykle efektowną i oryginalną ozdobą wnętrz.