4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Schefflera (Szeflera)
Nasłonecznienie

Szeflera gustuje w jasnych miejscach, bez mocnego nasłonecznienia. Nie lubi, gdy bezpośrednie słońce dotyka jej małych listków, łatwo doznaje wtedy poparzeń.

Podlewanie

Podlewamy ją umiarkowanie, ale dość często, szczególnie w sezonie wiosenno letnim. Dzięki regularności szeflera szybko wypuszcza nowe liście, a jej korona rośnie jak szalona.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Szeflery drzewiaste mogą być narażone na szkodniki takie jak np.: mszyce, przędziorki, tarczniki, wełnowce. Szkodniki te mogą się pojawić, kiedy roślina stoi w zbyt suchym i w za ciepłym miejscu. Jeśli zielone liście szeflery blakną to znak, że za rzadko ją nawozimy. Natomiast zielenienie liści odmian pstrych i ozdobionych plamkami, cętkami, smugami świadczy o tym, że szeflera stoi w zbyt ciemnym miejscu – brakuje jej światła. Opadanie liści oznacza zbyt niską temperaturę w pomieszczeniu, gdzie stoi szeflera.

Ciekawostki

Szeflera to roślina należąca do rodziny araliowatych. Swą nazwę wzięła od nazwiska niemieckiego naukowca i botanika Jacoba Christiana Schefflera, który żył w osiemnastym wieku. Obecnie znanych jest ponad siedemset gatunków szefler.