Ufacie nam! 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% zniżki od 250 zł

Radermachera sinica
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Osłabianie i podgniwanie rośliny oraz żółknące liście są efektem przelania. Żółknące i opadające liście mogą być reakcją na zanieczyszczone powietrze, spowodowane między innymi paleniem w pobliżu rośliny.

Ciekawostki

Roślina ta dobrze reaguje na przycinanie, im częściej będziemy to robić, tym roślina będzie bardziej gęsta. Przycinanie pobudza roślinę do wytwarzania pędów bocznych, co powoduje, że jej pokrój jest bardziej gęsty i zwarty.