Ufacie nam! 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Zapisz się do Plantlettera i odbierz 15 zł zniżki 🎁

Phlebodium blue star
Nasłonecznienie

Roślina może stać w głębi pomieszczenia. Zdecydowanie należy unikać bezpośredniego światła słonecznego. Stanowisko powinno być półcieniste albo jasne z rozproszonym niezbyt mocnym światłem (optymalne miejsce to północny, północno- zachodni parapet)

Podlewanie

Lubi w miarę wilgotno, dlatego podlewaj gdy wierzchnie 2 - 3 cm podłoża będą przeschnięte. Jeśli stoi w miejscu bardzo jasnym, podlewaj ją przykładowo raz na około 5-7 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Roślina nie powinna sprawiać trudności przy odrobinie zaangażowania. Pamiętaj o jej wymaganiach, a będzie cieszyć przez długi, długi czas!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Roślina ta jest wrażliwa na działanie promieni słonecznych, dlatego trzymaj się na stanowisku półcienistym. Phlebodium kocha wysoką wilgotność powietrza, dlatego warto umieścić je na podstawce wypełnionej keramzytem i wodą. Jakość wody do podlewania rośliny jest bardzo istotna, powinna być ona przefiltrowana lub przegotowana i odstana. Przy podlewaniu należy omijać środek rośliny, skąd wyrastają nowe liście, najlepiej podlewać po ściankach doniczki lub od dołu. Ze względu na delikatny, woskowy nalot na liściach, rośliny nie powinno się zraszać, ani dotykać.

Ciekawostki

Jest to roślina bezpieczna dla zwierząt. Świetnie odnajdzie się w lesie w słoiku.