4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

Patyczak (rhipsalis cassutha)
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Osłabianie i podgniwanie rośliny może być efektem przelania. Nie jest wrażliwy na choroby, a przyczyną najczęstszych dolegliwości jest zbyt duża wilgotność podłoża lub nadmiar bezpośredniego światła słonecznego.

Ciekawostki

Roślina ta należy do epifitów i porasta rozwidlenia gałęzi drzew, więc świetnie sprawdzi się wisząc w kwietniku czy makramie. Smukłe, soczyste łodygi tworzą kudłatą kępę przypominającą włosy, które spływają kaskadą po bokach doniczki lub wiszącego kosza.