4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

Oleander (nerium)
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi w miarę wilgotno, dlatego podlewaj gdy wierzchnie 2 - 3 cm podłoża będą przeschnięte. Jeśli stoi w miejscu bardzo jasnym, podlewaj ją przykładowo raz na około 5-7 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Oleander jest wrażliwy zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Zasychanie pąków spowodowane jest niedostatkiem wody. Roślinka ta nie lubi zraszania, jest wrażliwa na zmiany temperatury. Chłodne przeciągi mogą powodować zrzucanie pąków kwiatowych. Stanowisko, w którym rośnie powinno być ciepłe i słoneczne. Od połowy maja, do października, oleandry najlepiej będą czuły się na balkonach i tarasach.

Ciekawostki

Okres kwitnienia jest u nich naprawdę długi, gdyż trwa od późnej wiosny aż do jesieni. Najczęściej można spotkać okazy zakwitające na różowo lub biało, a niekiedy również łososiowo i żółto.