Opinie 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 na 5% zniżki od 250 zł

Oleander (nerium)
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi w miarę wilgotno, dlatego podlewaj gdy wierzchnie 2 - 3 cm podłoża będą przeschnięte. Jeśli stoi w miejscu bardzo jasnym, podlewaj ją przykładowo raz na około 5-7 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Oleander jest wrażliwy zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Zasychanie pąków spowodowane jest niedostatkiem wody. Roślinka ta nie lubi zraszania, jest wrażliwa na zmiany temperatury. Chłodne przeciągi mogą powodować zrzucanie pąków kwiatowych. Stanowisko, w którym rośnie powinno być ciepłe i słoneczne. Od połowy maja, do października, oleandry najlepiej będą czuły się na balkonach i tarasach.

Ciekawostki

Okres kwitnienia jest u nich naprawdę długi, gdyż trwa od późnej wiosny aż do jesieni. Najczęściej można spotkać okazy zakwitające na różowo lub biało, a niekiedy również łososiowo i żółto.