4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Niedośpian (hypoestes)
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Roślinka podziękuje Ci za stale wilgotne podłoże. Jeśli stoi w miejscu bardzo jasnym, podlewaj ją nawet raz na 2-3 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Jasne plamy na liściach mogą być skutkiem oparzeń słonecznych. Zasychanie liści to oznaka zbyt niskiej wilgotności powietrza.

Ciekawostki

Aby niedośpian szybko się u Ciebie zadomowił, zadbaj o odpowiednie warunki. Przede wszystkim, poszukaj dla niego jasnego stanowiska, w którym nie będzie narażony na skupione promienie słoneczne ani przeciągi. Jego piękne liście są dość wrażliwe na poparzenia. Najszczęśliwszy będzie w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności powietrza. Równie dobrze możesz jednak udobruchać go regularnym zraszaniem. Podłoże powinno stale pozostawać lekko wilgotne.