4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

Kasztanowiec australijski (castanospermum australe)
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Roślina nie powinna sprawiać trudności przy odrobinie zaangażowania. Pamiętaj o jej wymaganiach, a będzie cieszyć przez długi, długi czas!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Zasychanie końcówek liści jest spowodowane zbyt wysoką temperaturą i zbyt niską wilgotnością. Najczęstszym problemem jest gnicie korzeni spowodowane przelaniem rośliny.

Ciekawostki

Kasztanowiec australijski zwany jest również drzewkiem fasolowym, ze względu na duże, widoczne nasiona w kształcie fasoli. W warunkach naturalnych jest drzewem, jednak w warunkach domowych można zdecydowanie ograniczać jego wzrost poprzez cięcie i uprawę w niewielkiej doniczce.