4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: NAWAKACJE po 15% zniżki na wszystko. Tylko do 23.06

Daktylowiec (phoenix)
Nasłonecznienie

Stanowisko jasne, słoneczne lub z rozproszonym światłem, cały rok ciepłe (ok. 18-20 st. C) i wilgotne. Roślina będzie się czuła dobrze w pomieszczeniach, których okna wychodzą na południe, południowy-wschód lub południowy-zachód.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach, podlewaj gdy górne 5-7 cm podłoża będzie suche (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

- W zbyt głębokim cieniu jego liście stają się wiotkie i wydłużone, przez co mogą się załamywać. - Roślina nie znosi nadmiaru wody w podłożu – zbyt częste lub zbyt obfite podlewanie może prowadzić nawet do śmierci rośliny, spowodowanej infekcjami oraz zagniwaniem korzeni i nasad liści.

Ciekawostki

Daktylowiec niski może dorastać do 3 m. Ma pokrój krzaczasty, rosnąć dziko wytwarza liczne odrosty, w uprawie doniczkowej zazwyczaj ma tylko jeden pień.