4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Codiaeum (kroton)
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Roślina nie powinna sprawiać trudności przy odrobinie zaangażowania. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da Ci wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Roślina nie lubi przeciągów oraz wyziewów z urządzeń gazowych. Gdy ma zbyt ciemno, jego liście zaczynają tracić intensywne barwy i stają się zielone, natomiast w pełnym słońcu są narażone na poparzenia. Jeśli natomiast ma za chłodno zaczyna zrzucać liście.

Ciekawostki

Wśród wielu gatunków roślin doniczkowych uprawianych w naszych mieszkaniach, kroton jest prawdziwą gwiazdą. Jego duże, skórzaste, błyszczące, barwne liście, zachwycają urodą i wyróżniają się na tle innych roślin.