Ufacie nam! 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Wpisz kod: ZAZIELENIAMY5 po 5% zniżki od 250 zł

Cissus
Nasłonecznienie

Roślina będzie szczęśliwa w jasnym miejscu, ale nie na bezpośrednim słońcu. Idealna będzie wystawa wschodnia lub zachodnia. Możesz również ustawić go w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia. Latem można wystawić roślinę na balkon lub taras.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby). Roślina ta jest bardzo wrażliwa na przelanie, dlatego należy podlewać ją umiarkowanie. Zimą można częściowo ograniczyć podlewanie.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Usychające końcówki liści, oznaczają zbyt suche powietrze wokół rośliny. Cissus bywa atakowany przez wciornastki i przędziorki, dlatego, gdy roślina marnieje, musimy dokładnie przyjrzeć się jej liściom.

Ciekawostki

Winobluszcz to pnącze o niespotykanym kształcie liści, które jest świetną alternatywą dla typowych pnączy w stylu scindapsusa czy philodendrona.