Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Zapisz się do Plantlettera i odbierz 15 zł zniżki 🎁

Cereus
Nasłonecznienie

Roślina będzie szczęśliwa w mocno nasłonecznionym miejscu, ale nie na bezpośrednim słońcu. Idealna będzie wystawa wschodnia lub zachodnia. Możesz również ustawić go w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia. Latem można wystawić roślinę na balkon lub taras.

Podlewanie

Należy go podlewać regularnie, ale oszczędnie, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby). Zimą podlewamy bardzo rzadko. Cereus nie znosi zastoju wody w korzeniach.

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Marszczące się i tracące jędrność łodygi oznaczają, że roślinie brakuje wody. Nadmierne podlewanie może skutkować rozwojem chorób grzybowych, gniciem korzeni i rośliny.

Ciekawostki

Znany jest też pod nazwą Królowa Nocy, ponieważ jego duże kremowo-różowe kwiaty otwierają się tylko na jedną noc i są zapylane przez nietoperze i ćmy.