4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Ananas mi amigo
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za w miarę jasne stanowisko lub rozproszone światło i stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Usychające końcówki liści oznaczają zbyt niską wilgotność powietrza. Gnicie rośliny lub powstawanie plam na liściach może być spowodowane przelaniem rośliny lub zbyt chłodnym stanowiskiem. Schnięcie i skręcanie się liści może być spowodowane przeciągami i podmuchami chłodnego powietrza. Zbyt niskie nasłonecznienie może skutkować blednięciem liści. Zahamowany wzrost i brak kwitnienia to prawdopodobnie niedobór substancji odżywczych.

Ciekawostki

Kwitnienie odbywa się w lutym—kwietniu. Z kwiatostanu (jeśli jest ciepło i dostatecznie wilgotno) w letnio-jesiennym okresie może rozwinąć się owoc, jednak nie nadaje się on do jedzenia.