4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Mamy 🎁 na Dzień Mamy! Kod: MAMYPLANT na 15% zniżki na rośliny! Tylko do 26.05

Ananas champaca
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Usychające końcówki liści oznaczają zbyt niską wilgotność powietrza. Gnicie rośliny lub powstawanie plam na liściach może być spowodowane przelaniem rośliny lub zbyt chłodnym stanowiskiem. Schnięcie i skręcanie się liści może być spowodowane przeciągami i podmuchami chłodnego powietrza. Zbyt niskie nasłonecznienie może skutkować blednięciem liści. Zahamowany wzrost i brak kwitnienia to prawdopodobnie niedobór substancji odżywczych.

Ciekawostki

Gatunek ten posłużył jako przodek wszystkich znanych obecnie jadalnych i deserowych odmian.