Ufacie nam! 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Zapisz się do Plantlettera i odbierz 15 zł zniżki 🎁

Alternanthera ficoidea
Nasłonecznienie

Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Może to być np. parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego lub w bliskiej odległości (ok. 1m) od okna południowego.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha, a górne 5-7 cm podłoża przesuszone (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Jest to roślina o niskich wymaganiach i sprawdzi się nawet u początkujących fanów roślin. Zapoznaj się z jej wymaganiami, a na pewno da wiele radości!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Kiedy nowe listki nie wybarwiają się, roślinie brakuje światła. Wystarczy przenieść ją w jaśniejsze miejsce w zasięgu bezpośredniego światła słonecznego, ale bez ryzyka poparzenia. Żółknące liście mogą sygnalizować zgniliznę korzeni, która jest częstym problemem okazów przebywających w zbyt ciemnym miejscu i za dużej wilgotności gleby. Zwinięte liście i brązowe brzegi liści są wynikiem zbyt małej ilości wody i nadmiernej ekspozycji na słońce.

Ciekawostki

Alternanthera jest bardzo wrażliwa na mróz, dlatego może być uprawiana na zewnątrz tylko latem.