Ufacie nam 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ | Zapisz się do Plantlettera i odbierz 15 zł zniżki 🎁

Alokazja
Nasłonecznienie

Roślina będzie Ci wdzięczna za stanowisko bez silnego nasłonecznienia. Idealnym miejscem będzie parapet okna wschodniego. Możesz również ustawić ją w głębi bardzo słonecznego pomieszczenia.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotno, podlewamy ją, gdy górna warstwa ziemi (5-7cm) przeschnie. Robimy to regularnie, najlepiej przegotowaną, odstaną wodą. (jeśli roślina stoi w miejscu bardzo jasnym podlewaj ją przykładowo raz na około 10-12 dni po uprzednim sprawdzeniu wilgotności gleby).

Ilość miejsca

Nie rozrasta się za bardzo, więc nie potrzebuje dużo przestrzeni wokół.

Poziom trudności

Roślina nie powinna sprawiać trudności przy odrobinie zaangażowania. Pamiętaj o jej wymaganiach, a będzie cieszyć przez długi, długi czas!

Sygnał, że dzieje się coś niedobrego

Opadające liście i przesuszone podłoże oznaczają, że roślina jest spragniona i wymaga podlania. Miękkie i żółknące liście dają sygnał o rozwijającej się chorobie grzybowej i możliwym gniciu korzeni, często wynika to z przelania.

Ciekawostki

Alokazje tworzą pod ziemią cebulki zwane bulwami, z których mogą wyrosnąć nowe, małe roślinki. Dbajmy, aby Alokazja nie stała w przeciągach, których bardzo nie lubi, a będzie piękną ozdobą Twojego mieszkania.