Jak pakujemy rośliny do wysyłki na całą Polskę?

Często spotykamy się z opiniami, że obawiacie się kupować rośliny przez internet. Gdy opowiadamy niektórym znajomym, czym się zajmujemy, są nawet zdziwieni że wysyłka roślin jest w ogóle możliwa. 

Nic dziwnego! Jest to żywy organizm, którego każdy listek jest na wagę złota, dlatego wysyłka nie wydaje się być tak oczywista. Jednak są i na to sposoby. Poświęciliśmy wiele, wiele godzin na przetestowanie różnych materiałów, a także firm kurierskich,  by w końcu opanować trudną sztukę bezproblemowej wysyłki roślin.

Abyście czuli się spokojnie, składając u nas zamówienie, wygląda to następująco:

Krok 1
Na początku każdą roślinę przed wysyłką dokładnie oglądamy i wybieramy dla Was najlepsze egzemplarze. Przed wyruszeniem w drogę dodatkowo je podlewamy, jeśli tego potrzebują.
Krok 2
Doniczkę dokładnie zabezpieczamy folią, aby zapobiec wysypywaniu się ziemi w podróży.
Krok 3
Całą roślinę z liśćmi zabezpieczamy papierem, a potem ubieramy w kartonowy rulon, dzięki któremu nie ulegną one zgnieceniu w przypadku ściśnięcia kartonu.
Krok 4
Tak bezpiecznie zapakowaną roślinę instalujemy w kartonie. Doniczkę przyklejamy klejem na gorąco, a wolną przestrzeń wypełniamy biodegradowalnym wypełniaczem kukurydzianym. W taki sposób roślinka będzie podwójnie i szczelnie zabezpieczona przed poruszaniem się w kartonie.
Krok 5
W okresie zimowym, gdy temperatura spada, do każdej paczki wkładamy specjalny wkład ocieplający, który generuje ciepło przez 40 godzin. To pozwala roślinie na bezpieczną podróż nawet w tym zimnym okresie!

Zapakowana w ten sposób przesyłka rusza w szybką trasę do Waszych domków.

Przesyłki wysyłamy od poniedziałku do środy, aby zminimalizować stres rośliny i nie dopuścić utknięciu paczki przez weekend na sortowni.
Ponad 98% naszych paczek dociera do Was w nienaruszonym stanie już następnego dnia po nadaniu!
Do każdej paczki dołączamy naszą autorską pocztówkę, którą możecie sobie zawiesić lub też napisać na niej życzenia i komuś podarować.

A teraz zobacz najnowsze rośliny, jakie wkrótce mogą pojawić się w Twoim domu:

Idź do sklepu
  • Brak produktów w koszyku :(

Informacje o dostawie

Dostawa na terenie Wrocławia
Do 7 km (Strefa 1): 10 zł
7 - 11 km (Strefa 2): 13 zł
11 - 15 km (Strefa 3): 16 zł
Powyżej 15 km (Strefa 4): 20 zł
Darmowa dostawa od 200 zł
Zamówienia dostarczamy od poniedziałku do piątku między 16.00 a 20.00. Zamówienia złożone do godziny 14.00 dostarczamy najczęściej jeszcze tego samego dnia w obrębie Wrocławia. Odbiór osobisty w sklepie: zamówienia złożone w dni robocze do godz. 14.00, powinny być do odbioru tego samego dnia po godzinie 18.00. Prosimy czekać na SMSa z informacją o możliwości odbioru. Sklep otwarty jest w godzinach: pon - pt 10.30 - 19.00 sob 10.30 - 15.30 Obsługa telefoniczna sklepu internetowego: pon - pt 9.00 - 17.00
Dostawa na terenie Polski
Min. wartość zamówienia: 1 zł
Koszt dostawy: 20 zł
Zamówienia wysyłamy kurierem od poniedziałku do środy (żeby nigdzie nie utknęło na weekend!). Czas realizacji zamówień: od 1 do 5 dni roboczych (standardowo to 1-2 dni robocze). Wysyłamy wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli się zmienią - nie wykluczamy wydłużenia czasu realizacji. Zobacz też jak bezpiecznie pakujemy rośliny do wysyłki ZAMAWIASZ NA PREZENT? Poinformuj nas o tym w uwagach do zamówienia! :) Mamy autorskie pocztówki z ilustracją "Wszystkiego roślinnie najlepszego", na której możemy przepisać Twoje życzenia 🎁